Меню для вихідних: найсмачніші рецепти українських страв від магазинів «КОЛО»

Інгредієнти

Меню для вихідних: найсмачніші рецепти українських страв від магазинів «КОЛО»

Неповторна, унікальна, самобутня, з широкою палітрою смаків ― саме такою бачать українську кухню всі, хто з нею знайомий. Ми підготували меню, яке складається з самих смачних і апетитних страв для вас і вашої родини:

  1. Борщ

Згідно з давніми традиціями, український борщ готують на м’ясному чи овочевому бульйоні з додаванням м’яса (сала), буряка, картоплі, квасолі, капусти. Обов’язково вводять й зажарку з цибулі, томатів, пасти, моркви. В кінці обов’язково додають кріп, петрушку, а на стіл подають разом зі сметаною, салом та пампушками з часником. Традиційну страву можливо перетворити в новаторську, якщо додати кілька несподіваних інгредієнтів. У різних областях України зустрічаються поєднання з: болгарським перцем; грибами; грушею; чорносливом.

Вареники

В більшості випадків вареники готують з прісного тіста на молоці, але в деяких регіонах його замінюють на кефір. Такі вареники виходять пишнішими й ніжнішими. Для начинки вибирають один або кілька компонентів. Популярне є поєднання з сиром, вишнею, малиною. Також їх роблять з м’ясом, грибами, овочами та кропивою. Для заправки солодких вареників зазвичай використовують вершкове масло, а для інших ― зажарку з цибулею й шкварками. Додатково можна полити сметаною.

Голубці

Справжні українські голубці готують з капустяного листя, злегка проварених або квашених. До появи рису, основу для начинки робили з кукурудзяної каші та пшоняної, в які додавали м’ясо, сало з засмажкою із цибулі. Сьогодні для класичного наповнення використовують свинячо-яловичий фарш, який змішують з рисом чи кукурудзяною крупою. Часник, петрушку, болгарський перець, білі гриби, спеції додають за бажанням. Залежно від регіонів, різняться й розміри голубців: гуцульські ―  великі, з долоню, а південно-східні ― мініатюрні, з мізинець.

Котлета по-київськи

Золотиста хрустка скоринка, ніжне куряче м’ясо й соковита начинка всередині ― в котлету по-київськи закохуються з першого разу. По суті це куряча відбивна, скручена в рулет разом із зеленню й вершковим маслом, обсмажена у фритюрі. Подають її по-особливому, з курячої кісточкою, на яку покладається виключно декоративна функція. Гарнір може бути будь-який: відварна картопля, овочеве пюре або рис.

Деруни

Або картопляні оладки ― часте блюдо на українських столах. Готують їх з тертої картоплі, з додаванням яєць, борошна та спецій. Крім класичного рецепту, існують ще й варіації з кабачками, морквою, сиром, куркою. На стіл до них подають сметану з зеленню. Святковий варіант страви ― деруни протушковані в горщиках разом з картоплею, грибами та соусом зі сметани.

Налисники

Тонкі млинці з гарною ажурною сіточкою є символом національного свята Масляна. Готують їх на молоці з додаванням пшеничного чи гречаного борошна, яєць та цукру. Також є варіанти тесту на кисляку, тоді вони виходять пишними. Їх можна їсти просто зі сметаною, варенням, медом, або загортати в них начинку. Тут вибір такий же різноманітний:

  • солоний та солодкий сир;
  • обсмажені гриби з цибулею та твердим сиром;
  • шпинат з вершковим сиром;
  • червона риба з рікоттою, маскарпоне.

Також в начинках комбінують курячу печінку та відварені яйця, кисломолочний сир та ягоди, мак та сухофрукти. Начинені млинці перед подачею обов’язково мліють в духовці чи глибокій сковороді.

Смачного!